Únor 2010

Návštěvnost -(15.2. 2010 - 21.2. 2010)

27. února 2010 v 19:32 | Shizue |  Návštěvnost
Pondeli: 6
Utery: 4
Streda: 6
Ctvrtek: 4
Patek: 8
Sobota: 9
Nedele: 8Ready ,set go!

25. února 2010 v 18:16 | Shizue |  My diary
Ahojte! Jak žijete? Asi ne moc dobře po tom našem hvězdném vystoupení ve Vancovri xD ale co už s tím naším Jágrem jaj jak se bil když jsme prohráli (ja jsem na tom byla podobně):)
Věřím že soucitně též.Ale teď ta lepší zpráva mno jako pro koho.Cez výkend jdu k tetě do jiného města tak zítra asi nic nepribudne stejně jako přes výkend.
Užijte si výkend, mnoho pozdravů Vaše Shizue:)

Národní hra - GO

24. února 2010 v 20:16 | Shizue |  Japonsko

Japonská národní hra, která se hrála poprvné v Číně kolem roku 650 př. n. l., tam se nazývá Weichi. Velmi rozšířená je i v Koreji (pod názvem Baduk) a ve východní Asii všeobecně.

Návštěvnost -(8.2. 2010 - 14.2. 2010)

22. února 2010 v 7:59 | Shizue |  Návštěvnost
tady se hlásite pod návštěvností xD:

Pondeli: 3
Utery: 9
Streda: 3
Ctvrtek: 7
Patek: 4
Sobota: 6
Nedele: 2

Celkem: 34

Mix obrázků

21. února 2010 v 14:32 | Shizue |  Pictures
Awoj,pár lidí mi navrhlo aby sem dala pár pictů tak je sem dávam.Snat se budou líbit xD


Iči-biči,Bum-bum!

20. února 2010 v 18:59 | Shizue |  My diary
Ahoj!Zdravím vás pozemštané xDAko ste si všimili za tenhle měsíc toho moc nepíšu už je 20.2. a já mám zverějneních 6 článku a s timhle 7 co je dost málo.Prosím lidi raťte mi !Nemám o com psát Slunce v desti mě už nebaví , Láska je jako ruže a Plaintive vocals and the clear night je totálně bez nápadu a já mám problém s tím že ..mno chodíte sem a dávate komenty(musím zaklepat :-D) že vám to ješte nomrzelo chodit na muj hrozný blog a číst tyhle chibi co jsou i v tomhle textu xD ale já fakt nevím co dělat.....Nell tá mám popularitu jak Jackson a Nata to ani nemluvím 42 komentu ke článo jako nic xD A já ...rekord sem mala myslím 30 a to asi nepamatuji ke kerému člkánku...Raťte jak si mám zvíšit tu popularitu??!??!:-D Za chvíli sem nepríde ani PC-polcie.....xD vlastně ta sem ani nechodí....Pleasi Help me.

Nejvyšší hora - Fudži

19. února 2010 v 15:52 | Shizue |  Japonsko
Hora Fudži ( 富士山; Fudži-san)
-je nejvyšší horou Japonska. Rozkládá se na
hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši na západ od Tokia, z kterého
je za jasného počasí viditelná. Hora stojí osamoceně uprostřed nížin při
tichomořském pobřeží ostrova Honšú.Kakashi Hatake

15. února 2010 v 18:14 | shizue |  Characters
je Jounin ze Skryté Listové Vesnice (Konohagakure), který se stará o trénink týmu 7, ve kterém jsou Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke a Haruno Sakura. Také je znám jako Kopírovací ninja Kakashi nebo Sharingan Kakashi. Uvádí se, že zkopíroval více než tisíc technik pomocí svého levého oka, ve kterém má Sharingan (vrozená vlastnost klanu Uchiha).
Kakashiho levé oko není jeho vlastní, ale původně patřilo jeho kamarádovi - Uchiha Obito. Kakashi získal toto oko po smrti Obita při záchranné akci jejich kamarádky Rin, Obito zachránil Kakashimu život, ale sám o něj přišel. Kakashi však přišel o oko, ale ještě než Obito zemřel, věnoval mu jako náhradu své oko s Sharinganem. V této misy se Kakashi naučil význam přátelství a spolupráce.
Kakashi je pokládán za génia mezi ninji. Ninjovskou akademii dokončil, když mu bylo pět, Chuninem se stal v deseti letech a Jouninem ve třinácti.
Kakashi je znám pro své pozdní příchody, které omlouvá vždy nějakou hloupou výmluvou. Mezi jeho koníčky patří čtení Icha Icha Paradise, Icha Icha Violence a Icha Icha Tactics, jsou to knihy pro dospělé, které napsal Jiraiya. Jeho věčným rivalem je Maito Gai (Jounin z Listové). Neustále nosí masku a přes levé oko má ochrannou čelenku.
Kakashi se narodil 15. září, na začátku seriálu mu bylo 26 let. Je 181 cm vysoký, váží 67,5 kg, má stříbrné vlasy, jeho pravé oko je černé a levé červené. Přes levé oko má jizvu. Je Jouninem ve Skryté Listové Vesnici


Je tady zas,lásky čas!

14. února 2010 v 13:44 | Shizue |  My diary
Tak ahojky!Mám supr zprávy!!!Postoupila sem do 3. kola na blogu Konoe (kawaii bloček) tak až brzo budu žebrat o hásky xD.A Je tady dneska Valentyn!!!!Já sem ako obvykle sama bez kluka to sem vždy na Valentýna xD.Tak aspoň Vy myslím nebudete sami a bude to nejakáá romatika!!!?!!?Možná potom mi napište xD.Valentyn ja tak sladkej den že až!No ok ja se učím ale to je jedno.Hezkího a sladkího Valenýna želá všem SB Shizue!!!♥♥♥

Dvojí tvář v jednom těle

11. února 2010 v 14:22 | Shizue |  One-chapter fanfictions

"Kdy se probudí?" vykřikla zděšeně Sakura "Pssst, nemůžeme jí probudit, mohla by vás i sebe zničit pouhou myšlenkou." "Opustíme ostrov ." řekla Tsunade a vedla Sakuru se Sasukem pryč ode mě.
Ležela jsem na doktorském stole a na hlavě jsem měla nějakou ovládací masku, abych nemohla nikomu ublížit.
"Myslíš, že se sem někdy vrátí?" koukala se na ostrov za zády Sasukeho. "Není nic jiného než nevinná holka, určitě se vrátí do své kůže." Řekl tiše a ledově Sasuke. Tsunade jen tiše kroutila hlavou "Je možné, že se ji někdo mezitím ujme." "Proč by to dělal? Je to moje dcera, to se ji mohu ujmout i já!" "Sakuro klid, nemůžeš
za to, že se naše dcera narodila v bezvědomí." Tehdy mi byla pouhých deset let.

Jídelní hůlky

8. února 2010 v 14:01 | Shizue |  Japonsko

Japonsko


Použití
Jídelní hůlky se vyrábí ze dřeva, bambusu, kovu, kostí a dnes i z plastu. Stříbrné hůlky se údajně používaly v Číně k odhalení otráveného jídla.
Pokud byl přítomen jed, hůlky vlivem chemické reakce zčernaly.

Čínské a japonské jídelní hůlky se od sebe liší délkou - japonské jsou kratší a subtilnější, čínské spíše delší.
Technika jídla je ale v obou případech shodná - z hůlek se vytváří jakési kleště, s jejichž pomocí se potrava vkládá do úst.
Spodní hůlka je nepohyblivá, jídlo se k ní s pomocí horní pohyblivé hůlky tiskne.
Spodní hůlku je třeba vložit do úžlabí mezi palcem a ukazovákem opřít o spodní část kloubu palce a prsteníkem ji ke kloubu silně přitlačit.
Pohyblivá hůlka se drží stejně, jako tužka v bříšcích palce, ukazováku a boční plochy prostředníku.

Shino Aburame

3. února 2010 v 17:58 | shizue |  Characters
Aburame Shino je rozvážný, klidný.. Shino je docela tajemný a vždy nosí sluneční brýle. Shino je v příběhu zobrazen jako stoický a věcný. Skoro nikdy nenechává svoje emoce vyjít na povrh. Shinovy hodnoty jsou hlavně jeho přátelé a týmové spolupráce. Celý jeho tým je skvěle sehraný a často tráví spolu hodně času, protože mají koníčky, které jim to dovolují. Shino v lese zkoumá brouky.
Shino ovládá tradiční umění klanu Aburame, což je ovládání brouků. Sám Shino je naplněn zvláštním druhem brouků, které se živí jeho Chakrou. Na oplátku tito brouci útočí a vykonávají úkoly, které jim Shino přikazuje. Shino se například umí rozložit na brouky nebo pomocí pachu brouků stopovat nepřítele. Shino bude zřejmě následujícím velitelem klanu Aburame.

Tým-8.Hinata Hyuga,Kiba Inuzuka a velitel Kurenai Yuuhi.