Japonsko

Japonský zvěrokruh

6. března 2012 v 11:30 | Shizue
Konnichiwa mina!Popři tom že se snažím naučit naspamět text z Bleach Opening 5 obzvlášť část-Yume ni made mita you na sekai de,arasoi mo naku heiwa ni kurashitai :D.No prostě nemám co na práci :D.Udělala jsem zvěrokruh v japonštině,nech to tady spoň trochu oživí ;).

Já jsem Yaga ,hh jak vtipně to zní :D a vy? :)

Shiba Inu-Japonská rasa pse

3. února 2012 v 10:36 | Shizue
Konnichiwa!Dneska jsem opět koukla na moji oblíbenoý TV channel-Animal Planet a tam dávali 101 Dogs kde právě hovořili o této sladcé Shibě Inu která pochází ze Japonska.Tak tady máte spoň nějaké základní info.Já sama si chci takovou pořídit :).

Příběh který dojal tisíce srdcí

2. října 2011 v 16:43 | Shizue
Japonský příběh o akitě jménem Hachiko
Dnes se vám hlásim trošiču z jinou témou jako obyčejně.Možná něktorý tento příbeh znáte,jde o pravdivý příběh o akitě jménem Hakicho která každé ráno doprovázela svého pána (byl to profesor) na metro a každej večer ho jela na nádraží čekat.

Moje tvorba-ikona Pray for Japan

23. srpna 2011 v 10:55 | Shizue

Song for Japan

9. srpna 2011 v 10:55 | Shizue
Našla jsem na YouTube několika moc kawai videi na téma :Pray For Japan a tak několika přidávam...

Pray for Japan

25. července 2011 v 7:42 | Shizue
Našla jsem krásny obrázek na Deviantart, opravdu mě okouzlil , snat se bude líbit i vám ;)

Japonsko,plné beznaděje a smutku

26. března 2011 v 11:59 | Shizue
Anime world helping Japan

Situace v Japonsku je nadále velmi vážná.Já myslela že je to už tak trochu zažehnaný až dokud jsem neslišela že stupeň rádioaktiviti v reaktoru Fukušima překročil smrtelný bod.Dělníci jsou i přes antirádioaktivní oblek těžce popálení.Celé Japonsklo přiznalo že zemětřesení i Cunami byly o mnoho vážnější jak čekali.Japonci jsou vyrovnaný národ ale tohle většinu odrovnalo.Obětí je až tolik,že je nemohou jejich rodiny pochovat jak se patří.Je to moc smutné.Japonský premier potvrdil že požádali o moc okolité státy.Což je dost neobvyklé a to opět poukazuje na to že situace je opravdu zlá.Jakoby toho nebylo dost prišli do Japonsko ledové deště a sněžení.Svět Anime stojí při Japonsku,proto i Animefesty budou dávat charitativní skřínky na pomoc Japonku na každém festivalu v roce 2011.Svět anime byl otřesen!V Japonsku bylo nejsilnější zemětřesení za posledních 140 let!

11. března 2011 v 14:06 | Shizue

Jak již některý víte, Japonsko má za sebou nejhorší zemětřesení ne za 5 let, ne za 10 ale za 140 i víc!! Zemětřesení začalo o 3 odpolednemístního času (Japan Time). Japonsko je kolébka anime a komixů což znamená že ani toto odvětví nezůstane nepoškozené což mě velmi mrzí jak taky že jen v Tokiu je více než 4 mil.. domů bez elektřiny. Všechny elektrárny musely vypnout. Obrovské tankery které byly na vodě odnesli téměř 10 metrové vlny mezi domy. Zemětřesení zbouralo mnoho kaváren a jiných veřejných budov.Močet mrtvých je neznámí ale víme že škody jsou již nyní astronomické.....Já jenom doufám že se to všechno skončí šťastně.

Nový rok v Japonsku!

4. března 2010 v 12:15 | Shizue

Vánoční svátky se v Japonsku neslaví tak ohromně, jako u nás v Čechách nebo v kdejaké jiné evropské zemi či v Americe. Za to Silvestr slaví, spíše tedy Nový rok. Na Silvestra, tedy 31.12., mají v Japonsku den jako každý jiný, žádné oslavy nic. Ale 1.ledna je pro japonce nejdůležitější den v roce. Většina obyvatel Tokia odjíždí na venkov za příbuznými.

Národní hra - GO

24. února 2010 v 20:16 | Shizue

Japonská národní hra, která se hrála poprvné v Číně kolem roku 650 př. n. l., tam se nazývá Weichi. Velmi rozšířená je i v Koreji (pod názvem Baduk) a ve východní Asii všeobecně.

Nejvyšší hora - Fudži

19. února 2010 v 15:52 | Shizue
Hora Fudži ( 富士山; Fudži-san)
-je nejvyšší horou Japonska. Rozkládá se na
hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši na západ od Tokia, z kterého
je za jasného počasí viditelná. Hora stojí osamoceně uprostřed nížin při
tichomořském pobřeží ostrova Honšú.


Jídelní hůlky

8. února 2010 v 14:01 | Shizue

Japonsko


Použití
Jídelní hůlky se vyrábí ze dřeva, bambusu, kovu, kostí a dnes i z plastu. Stříbrné hůlky se údajně používaly v Číně k odhalení otráveného jídla.
Pokud byl přítomen jed, hůlky vlivem chemické reakce zčernaly.

Čínské a japonské jídelní hůlky se od sebe liší délkou - japonské jsou kratší a subtilnější, čínské spíše delší.
Technika jídla je ale v obou případech shodná - z hůlek se vytváří jakési kleště, s jejichž pomocí se potrava vkládá do úst.
Spodní hůlka je nepohyblivá, jídlo se k ní s pomocí horní pohyblivé hůlky tiskne.
Spodní hůlku je třeba vložit do úžlabí mezi palcem a ukazovákem opřít o spodní část kloubu palce a prsteníkem ji ke kloubu silně přitlačit.
Pohyblivá hůlka se drží stejně, jako tužka v bříšcích palce, ukazováku a boční plochy prostředníku.

Samuraj

31. ledna 2010 v 17:48 | Shizue

Samurajové byli japonští bojovníci, kteří sloužili císaři, nebo svému pánu. V boji útočili na citlivá a zbrojí nekrytá místa a využivali protivníkových slabin.
Byli cvičeni vždy od velice útlého věku. V 10 letech byli posíláni na místa strachu. Taková místa byly např. hřbitovy, márnice, husté lesy...

Japonsko zem vycházejícího slunce

18. ledna 2010 v 17:21 | Shizue
Ako ste si nevšimli :-D dala sem sem new rubriku o Japonsku.Tak sem se jenom koukl na TV a Explorely (TV-progam) a dávali tam o Tokiu a moc se mi to zalíbilo tak sem dávam tuto rubriku a tenhle článek :-D.
Všechni informece o tomhle a dalších článcích co se tíče Japonska budu dávat s této stránky:-D

Oficiální název: Japonsko ( JP jak jinak )
Hlavní město: Tokio
Další zajímavá města: Kyoto, Osaka
Počet obyvatel: Pohybuje se kolem 127 miliónů.
Úřední jazyk: Je japonština
Rozloha: Přesně 377.835 km2
Měna: "Sén" ( 100 sénů = 0,21 Kč )
Podnebí: Je v Japonsku velmi rozdílné, na jihu země je tropické, na severu chladné.

 
 

Reklama